Тел.: +38 (0362) 62 20 33
E-mail: info@energoaudit.com.ua
 
 
 
   
 
 
 

Новини компанії

Реконструкція системи водопостачання с. Оженин Острозького району Рівненської області


Завершено (отримано позитивний висновок філії ДП «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА» по Рівненській області) перший великий «водопостачальний» проект – «Реконструкція системи водопостачання с. Оженин Острозького району Рівненської області. Реконструкція ВНС-ІІ по вул. Заводській. (І-ша черга).

Проект новий для нас оскільки особливо не займалися водопостачанням. Початок роботи з застосування технологій баромембранної обробки рідин, дозволив нам прогнозувати можливість їх і для обробки води у  системах комунального водопостачання.

Перші кроки в цій галузі ми зробили у минулому році, коли провели цикл робіт з баромембранної обробки технічної/поверхневої води для отримання води питної якості. Коротенький ролік, який ілюструє результати цієї роботи наведено ТУТ.

Проект «Реконструкція системи водопостачання с. Оженин Острозького району Рівненської області» розроблявся ще з весни 2015 року. проблема замовника – «Що робити? Бо грошей все одно не вистачить!» - призвела до того, що були змушені на початку:

  • розробити техніко-економічний розрахунок вартості реконструкції;
  • розбити всю реконструкцію на черги, які б дозволили реалізувати завершений комплекс;
  • розробити пропозиції з планування (фінансового) черговості реконструкції.

В цілому проект передбачає:

  • збільшення потужності системи водопостачання за рахунок прокладання додаткових вуличних мереж та підключення додаткових споживачів;
  • реконструкцію ВНС-ІІ (водопровідної насосної станції 2-го підйому) по вул. Заводській з переведенням її на цілодобовий режим роботи (зараз ВНС-ІІ працює за графіком). У будівлі ВНС-ІІ організовано цикл  обробки питної води;
  • реконструкцію, а фактично відновлення водонапірної башти на території колишнього селища цукрового заводу (вул. Заводська). Реконструкція водонапірної башти дозволить «зонувати» вуличні мережі та зменшити необхідні вільні тиски. Крім того, з введенням до експлуатації реконструйованої водонапірної башти вирішиться проблема ДРУГОЇ напірно- регулюючої споруди для зберігання протипожежного запасу води.

Тривалі дискусії з черговості реконструкції закінчилися віднесенням до І-ї черги реконструкції ВНС-ІІ, хоча ми були прихильниками віднесення до І-ї черги реконструкції водонапірної башти. Але не дозволили кошти, вартість реконструкції башти, пов’язана з її станом, виявилась більша ніж міг профінансувати замовник….

Розробка проекту реконструкції виявила кілка цікавих особливостей:

  • втрачено керуючу та організуючу роль в проектах водопостачання та каналізації інституту «Укрводоканалпроект» (він вже не проектує, не погоджує завдання на проектування, і найголовніше, не веде науково-проектного супроводу об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства України). Колись погодження завдання на проектування, проектно-кошторисної документації по проектах водопостачання та каналізації з інститутом було ОБОВ’ЯЗКОВЕ;
  • Виявилось, що в нашій області відсутні спеціалісти з проектів зон санітарної охорони джерел водопостачання, в тому числі – артезіанських свердловин. В якості джерела водопостачання с. Оженин використовуються три артезіанських свердловини, пробурених БІЛЬШЕ 40-ка років тому. На період розробки проекту резерви зон санітарної охорони свердловин (1-го та 2-го поясів) ФАКТИЧНО ВИЧЕРПАНІ. Можливо це і було причиною попадання в артезіанську воду забруднень, які і викликали минулим літом підвищений рівень захворюваності…?, але не будучі ні санітарними лікарями, ні гігієністами, ми не можемо дискутувати з цього випадку. Однозначно і документально підтверджено забруднення артезіанської води сполуками азоту (амонійними, нітратними та нітритними), у концентраціях які перевищують вимоги ДСанПін В 2.2.4-171 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною»;
  • Цікаво, що аналізи питної води проводились ДВОМА СЕРТИФІКОВАНИМИ лабораторіями одна з них виявила перевищення концентрацій сполук азоту та «надлишкову м’якість» води – у воді МАЛО солей твердості (карбонати та бікарбонати кальцію та магнію), інша ж надлишковий вміст сполук ЗАЛІЗА, при інших ЗАДОВІЛЬНИХ показниках якості води. Довго вирішувалось питання «КОМУ ВІРИТИ? ВІД ЧОГО ОЧИЩУВАТИ ВОДУ?». Покладаємось на результати моніторингу якості води, який ЗОБОВ’ЯЗАВСЯ провести замовник до початку реконструкції ВНС-ІІ.

Але тим не менше, проект розроблено, погоджено та затверджено. Маємо надію на продовження реалізації проекту, як спеціалістам нам цікаво розробити проект реконструкції водонапірної башти, який буде включати ПІДСИЛЕННЯ стовбуру башти.»

 

 
 
© BTS-Инжиниринг. 2018 All rights reserved.