Тел.: +38 (0362) 62 20 33
E-mail: info@energoaudit.com.ua
 
 
 
   
 
 
 

Новини компанії

Оновили приладну базу


У зв’язку з введенням у дію державного стандарту України ДСТУ Б В.2.6-101:2010 «НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ. Конструкції будівель та споруд. МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ОПОРУ ТЕПЛОПЕРЕДАЧ ОГОРОДЖУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ» ми оновили приладну базу.

У доповнення до тепловізорів, які ми інтенсивно експлуатуємо для візуалізації теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій та їх стану, придбані прилади, що дозволяють проводити НАТУРНІ вимірювання опору теплопередачі огороджувальних конструкцій.

На декількох об’єктах ми вже провели такі дослідження і отримали ДУЖЕ ЦІКАІВІ результати.  У якості прикладу наведений графік зміни упродовж доби температур:

  • Внутрішнього повітря – температура приміщення;
  • Зовнішнього повітря в районі контрольного приміщення – температура навколишнього середовища;
  • Внутрішньої поверхні (в приміщенні) огороджувальної конструкції – внутрішня температура ОК;
  • Зовнішньої поверхні (зовні) огороджувальної конструкції – зовнішня температура ОК.

Згідно графіку можна зробити наступні висновки:

  • Теплова інерція/масивність огороджувальних конструкцій – це ДУЖЕ добре!  При амплітуді коливань температури зовнішнього повітря 5 оС, коливання температури зовнішньої поверхні огороджувальної конструкції складає всього 1,0 оС, а температура внутрішньої поверхні – НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ;
  • Про економію теплової енергії на об’єкті НЕ ДУМАЮТЬ, однакова температура внутрішнього повітря у контрольному приміщенні як вдень складає 21,1 оС, так і вночі  –  21,1 оС;
  • Значення опору теплопередачі зовнішньої стіни, виміряне у польових/натурних умовах, на цьому об’єкті складає 1,97 м2*К/Вт, при мінімальному НОРМОВАНОМУ ДБН В.2.6-31:2006 «ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ. Конструкції будинків і споруд. ТЕПЛОВА ІЗОЛЯЦІЯ БУДІВЕЛЬ» значенні опору теплопередачі для будівель аналогічного призначення для нашого кліматичного району складає 3,3 м2*К/Вт, тобто будівля НЕУТЕПЛЕНА. До речі, на конкретному об’єкті утеплили головний ПІВДЕННЙ фасад, а контрольний дворовий ПІВНІЧНИЙ фасад залишився не утепленим.

Плануємо й надалі застосовувати і прилади, і методики для визначення ФАКТИЧНИХ теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій у польових/натурних умовах.

 
 
© BTS-Инжиниринг. 2018 All rights reserved.